Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Адвокатське об’єднання і що це означає для клієнта

Кожен, хто стикається з необхідністю отримати юридичну допомогу, при виборі фахівця замислюється, до кого краще звернутися: до юриста, старшого юриста або адвоката, в юридичну фірму або адвокатське об’єднання, адже на ринку так багато фахівців і компаній. Сьогодні хочемо розповісти вам, що має на увазі звернення клієнта до адвоката в адвокатське об’єднання.

Згідно Закону України «Про адвокатуру» адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів, і діє на підставі статуту. При цьому адвокатом може бути фізична особа, яка:

 • має повну вищу юридичну освіту,
 • володіє державною мовою,
 • має стаж роботи в галузі права не менше двох років,
 • здав кваліфікаційний іспит,
 • пройшов стажування,
 • склав присягу адвоката України та отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Таким чином, звернутися за допомогою до адвоката означає бути впевненим, що у нього є необхідні законом кваліфікація і досвід роботи. А звернутися до адвокатського об’єднання означає, що в компанії є як мінімум два сертифікованих адвоката. Це підтверджується їх свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю. Та вони мають більше забезпечених законодавством можливостей у вирішенні питань клієнтів.

Можливості та переваги адвокатів та адвокатських об’єднань:

 • На даний момент, згідно з Конституцією України, виключно адвокати здійснюють представництво осіб в судах всіх інстанцій, а також захист від кримінального обвинувачення. Юристи без статусу адвоката мають право представляти інтереси осіб в судах перших інстанцій і тільки як виняток (незначна справа, трудовий спір і т.і.)
 • Одна з найважливіших гарантій, яку може дати адвокат – це адвокатська таємниця і конфіденційність. Це забороняє адвокату розголошувати будь-яку інформацію про свого клієнта, більш того, за розголошення адвокат несе відповідальність. Адвоката не мають права допитувати співробітники поліції, або суд, щодо інформації про надану їм правову допомогу Клієнтам. Не може бути здійснений обшук офісу адвоката, його транспорту або будинку та інші слідчі, оперативні дії, інакше як по законному рішенню суду, прийнятому на підставі клопотання генерального прокурора України або прокурора обласного рівня.
 • За невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов’язків адвокат несе дисциплінарну відповідальність перед Клієнтом.
 • Адвокату надається ряд унікальних прав і гарантій. Наприклад, адвокатським запитом адвокат може витребувати у будь-яких організацій копії документів та інформацію, яка суттєво допоможе захистити законні права та інтереси клієнта. Юрист без статусу адвоката подавати подібні запити з метою отримання інформації права не має.
 • Вся діяльність адвоката регулюється і гарантується ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також правилами адвокатської етики.
 • Вся інформація про адвоката є відкритою і занесена до Єдиного реєстру адвокатів України. Його можна подивитися на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.

Варто відзначити, заснувати юридичну фірму (без статусу адвокатського об’єднання або бюро) може будь-яка особа. Для цього наявність юридичної освіти не потрібно. Але в юридичній фірмі також можуть працювати не тільки юристи, а й адвокати. Однак за українським законодавством адвокат не може бути штатним співробітником юридичної фірми. Він може здійснювати тільки послуги з додаткового договору з фірмою. Це означає, щоб отримати в такій фірмі допомогу адвоката, ви повинні укласти з ним додатковий договір, але фірма при цьому юридично не несе відповідальність за дії адвоката.

На закінчення відзначимо, якщо вам знадобилася правова допомога, намагайтеся відразу вибрати фахівця з необхідною кваліфікацією і досвідом роботи, якому ви будете довіряти.