Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Скасування адмінпостанови в апеляційному суді

Адвокати АО «AVRON» успішно захистили права працівника Патрульної поліції в суді. Відносно нашого клієнта було складено адмінпротокол за нібито вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КпАП України (неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані).

Незважаючи на встановлення його вини та притягнення до адміністративної відповідальності судом першої інстанції, адвокатами АО «AVRON» було вироблено чітку та належну правову позицію, яка базувалась на встановленні належного суб’єкта владних повноважень, в компетенцію якого входить виключне право щодо проведення перевірки та збору доказів порушення фінансового контролю.

Адвокати АО «AVRON» в суді апеляційної інстанції довели, що Одеське управління ДВБ НП України (орган, який здійснював перевірку та складав адмінпротокол) не відноситься до суб’єктів, які наділені правом перевірки як декларацій, так і повідомлень про суттєві зміни у майновому стані суб’єктів декларування. Такими повноваженнями наділені виключно працівники структурного підрозділу НАЗК, діяльність яких пов’язана зі здійсненням такої функції.

Одеським апеляційним судом скасовано постанову суду першої інстанції та закрито справу на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.