Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Як вибрати квартиру в новобудові?

В останні 10 років в Україні жваво розвивається будівельний бізнес. Новобудови заповнюють великі міста дуже швидко. При цьому забудовниками в більшості випадків нехтуються як будівельні, так і санітарні умови при будівництві. Тож, як правильно вибрати квартиру в новобудові?

В процесі купівлі власного житла перед людиною стоїть вибір придбати квартиру в новобудові або на вторинному ринку. Як правило більшість людей схиляються до вибору квартири в новобудові. І це не дивно, тому що нове житло має великий ряд переваг перед будинками, яким по 20, а то і більше років.

За роки праці в юридичній практиці адвокати АО «Avron» нерідко зіштовхувалися зі спірними ситуаціями між будівельними компаніями та людьми. Такі питання найчастіше виникають з приводу будівництва об’єктів, введення їх в експлуатацію, передання покупцям квартир після завершення будівництва, вирішення доплат за збільшення площі тощо.

З цього приводу адвокати АО «Avron» підготували практичні поради, які допоможуть обрати надійного забудовника та, як наслідок, отримати у власність омріяне житло.

Перевірка репутації забудовника

В першу чергу слід перевірити репутацію забудовника і відгуки про нього. Для цього необхідно:

  • Проведіть роботу по збору інформації з приводу попередніх проектів забудовника, наявність житлових будинків, які вже здані в експлуатацію та порядок їх будівництва.
  • Перегляньте відгуки в Інтернеті.
  • Здійсніть перевірку судових реєстрів з метою збору інформації, чи виступав забудовник фігурантом судових справ.

Перевірка документації забудовника

Наступний етап – перевірка дозвільної документації забудовника на право здійснювати будівництво будинку. На цьому етапі слід:

  • Переглянути Дозвіл на виконання будівельних робіт або реєстрацію декларації про початок виконання таких робіт.
  • Попросити подивитися документи, які дають право забудовнику здійснювати будівництво на відповідній земельній ділянці.
  • Переглянути документи стосовно погодження робочого проекту із будівництва та проходження експертиз по встановлені міцності на надійності майбутнього будинку.
  • Перевірити компанію в державних реєстрах  стосовно її легальності та наявності права на здійснення відповідної господарської діяльності.
  • Отримати в забудовника проект договору (купівлі-продажу майнових прав, пайової участі тощо) з метою його вивчення.

ЯКЩО ЗАБУДОВНИК ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ НАДАТИ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНУ ІНФОРМАЦІЮ, НЕ ВАРТО ПІДПИСУВАТИ ІЗ НИМ БУДЬ-ЯКІ ДОГОВОРИ ТА ЗДІЙСНЮВАТИ ОПЛАТУ – Є РИЗИК НЕ ОТРИМАТИ В МАЙБУТНЬОМУ ЖИТЛО.

І пам’ятайте, безпека в купівлі майбутньої квартири є лише тоді, коли біля вас надійний юридичний радник, який має достатню кваліфікацію. Такими є адвокати  АО «Avron», які готові допомогти вибрати квартиру в новобудові, перевірити її та забудовника і, при необхідності, встати на ваш захист.