В останні 10 років в Україні жваво розвивається будівельний бізнес. Новобудови заповнюють великі міста дуже швидко. При цьому забудовниками в більшості випадків нехтуються як будівельні, так і санітарні умови при будівництві. Тож, як правильно вибрати квартиру в новобудові?
В процесі купівлі власного житла перед людиною стоїть вибір придбати квартиру в новобудові або на вторинному ринку. Як правило більшість людей схиляються до вибору квартири в новобудові. І це не дивно, тому що нове житло має великий ряд переваг перед будинками, яким по 20, а то і більше років.
За роки праці в юридичній практиці адвокати АО «Avron» нерідко зіштовхувалися зі спірними ситуаціями між будівельними компаніями та людьми. Такі питання найчастіше виникають з приводу будівництва об’єктів, введення їх в експлуатацію, передання покупцям квартир після завершення будівництва, вирішення доплат за збільшення площі тощо.
З цього приводу адвокати АО «Avron» підготували практичні поради, які допоможуть обрати надійного забудовника та, як наслідок, отримати у власність омріяне житло.
Перевірка репутації забудовника
В першу чергу слід перевірити репутацію забудовника і відгуки про нього. Для цього необхідно:
- Проведіть роботу по збору інформації з приводу попередніх проектів забудовника, наявність житлових будинків, які вже здані в експлуатацію та порядок їх будівництва.
- Перегляньте відгуки в Інтернеті.
- Здійсніть перевірку судових реєстрів з метою збору інформації, чи виступав забудовник фігурантом судових справ.
Перевірка документації забудовника
Наступний етап – перевірка дозвільної документації забудовника на право здійснювати будівництво будинку. На цьому етапі слід:
- Переглянути Дозвіл на виконання будівельних робіт або реєстрацію декларації про початок виконання таких робіт.
- Попросити подивитися документи, які дають право забудовнику здійснювати будівництво на відповідній земельній ділянці.
- Переглянути документи стосовно погодження робочого проекту із будівництва та проходження експертиз по встановлені міцності на надійності майбутнього будинку.
- Перевірити компанію в державних реєстрах стосовно її легальності та наявності права на здійснення відповідної господарської діяльності.
- Отримати в забудовника проект договору (купівлі-продажу майнових прав, пайової участі тощо) з метою його вивчення.
ЯКЩО ЗАБУДОВНИК ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ НАДАТИ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНУ ІНФОРМАЦІЮ, НЕ ВАРТО ПІДПИСУВАТИ ІЗ НИМ БУДЬ-ЯКІ ДОГОВОРИ ТА ЗДІЙСНЮВАТИ ОПЛАТУ – Є РИЗИК НЕ ОТРИМАТИ В МАЙБУТНЬОМУ ЖИТЛО.
І пам’ятайте, безпека в купівлі майбутньої квартири є лише тоді, коли біля вас надійний юридичний радник, який має достатню кваліфікацію. Такими є адвокати АО «Avron», які готові допомогти вибрати квартиру в новобудові, перевірити її та забудовника і, при необхідності, встати на ваш захист.