Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Європротокол: оформлення при ДТП

У попередній статті ми описали загальні дії при ДТП. Але іноді все можна вирішити набагато простіше за допомогою оформлення Європротоколу.

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про настання ДТП. Він заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику і стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. Він застосовується виключно при врегулюванні ситуацій за договорами ОСАГО.

Умови можливості застосування Європротоколу при ДТП:

1. Відсутні постраждали під час аварії люди (травмовані або загиблі).

2. Всі водії ТЗ-учасників ДТП дійшли згоди за всіма обставинами і нюансами аварії.

3. Водії-учасники ДТП мають діючі страхові поліси автоцивільної відповідальності.

4. У водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

5. Передбачувана сума збитку не перевищує 50 тис. грн.

ЯКЩО Ж ХОЧА Б ОДНА УМОВА НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ, СЛІД ОБОВ’ЯЗКОВО ВИКЛИКАТИ ПОЛІЦІЮ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ДТП.

Європротокол може бути заповнений на паперовому бланку, який безкоштовно видається при оформленні договору ОСАГО або при його використанні / втрати на підставі письмової заяви. Також тепер його можна заповнити в електронному вигляді на сайті МТСБУ – Електронний Європротокол.

Додаткові умови для використання Елетронного Європротоколу:

1. ТЗ обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. При наявності поліса іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.

2. Наявність мобільного телефону або іншого пристрою з можливістю фотофіксації і виходом в Інтернет.

3. Коди ІПН або ЄДРПОУ про страхувальника і дані транспортного засобу (номерний знак, марка і модель) повинні бути вказані в полісі і коректно внесені в єдину централізовану базу даних МТСБУ для правильної ідентифікації в системі.

При заповненні Європротоколу в будь-якій формі слід уважно вносити інформацію в усі поля, намалювати схему події і обов’язково зробити фото і відео фіксацію, які додатково прикладаються до Європротоколу. Бланки з виправленням не приймаються, при псуванні бланка необхідно взяти новий. Європротокол повинен бути обов’язково підписаний усіма водіями-учасниками ДТП і у кожного повинен бути його примірник для звернення в страхову компанію.

Після оформлення Європротоколу можна залишити місце ДТП без виклику поліції, при цьому винуватець звільняється від адміністративної відповідальності за вчинення ДТП, а потерпілий набагато швидше отримає компенсацію без додаткового звернення до суду.

Але необхідно протягом 3 робочих днів з моменту ДТП звернутися в свою страхову компанію з заповненим примірником Європротоколу. При цьому Електронний Європротокол відправляється страховикам автоматично.

Якщо у вас залишилися додаткові питання, наш адвокат з ДТП завжди готовий допомогти.