Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Відшкодування збитків після ДТП

У попередніх статтях ми розповіли, як діяти відразу після ДТП. Але що робити вже після того, як все оформили на місці аварії. Ось найголовніше, що можна і потрібно зробити:

1. Зверніться в страхову компанію, з якою у вас укладений договір ОСАГО. Обов’язково протягом 3 днів для подачі заповненого бланку Європротоколу, якщо був обраний такий шлях вирішення питання, чи для оформлення страхового випадку при оформленні ДТП співробітниками поліції. При цьому не важливо винні ви чи ні при розгляді на місці аварії, вашу винність може визначити тільки суд, а це вже буде вирішено набагато пізніше, тому важливо, щоб ваша страхова була повідомлена. Якщо за рішенням суду ви потерпілий, то можете протягом року звернутися за відшкодуванням до страхової компанії винуватця.

Також, якщо ви потерпілий, існують варіанти стягнення шкоди безпосередньо з винуватця ДТП, а не його страхової компанії. Так ви отримаєте компенсацію набагато швидше і все розбірки зі страховою компанією переходять з вас на винуватця ДТП. Правильно домогтися і оформити такий варіант стягнення шкоди допоможе адвокат в досудовому або судовому порядку.

2. При присутності представників страхової компанії і іншого учасника ДТП проведіть обстеження вашого ТЗ на СТО для визначення суми заподіяного збитку.

3. Протягом 3 місяців має пройти судове засідання по визначенню винуватця ДТП і притягнення його до адміністративної відповідальності. Дату засідання можна дізнатися на сайті або в канцелярії суду. Якщо ви не впевнені у своїй непричетності до ДТП або є постраждалі, ми рекомендуємо звернутися до адвоката, який буде супроводжувати вас у судовому провадженні.

Обов’язково отримаєте копію рішення суду, яке при незгоді можна оскаржити в апеляційному суді, або, якщо ви потерпіла сторона, подати в страхову компанію для виплати компенсації.

4. Якщо вас визнали винуватцем ДТП, то для повернення вилученого посвідчення водія зверніться в патрульну поліцію за місцем скоєння ДТП. Для цього необхідні копія рішення суду, квитанція про сплату штрафу і тимчасове посвідчення водія.

5. У ситуації, коли страхової компенсації недостатньо для покриття всіх завданих збитків в ДТП, постраждала сторона може звернутися до суду з цивільним позовом і стягувати нестачу коштів на покриття збитків.

БУДЬ ЛАСКА, БУДЬТЕ УВАЖНІ НА ДОРОЗІ, НЕ ПОТРАПЛЯЙТЕ В ДТП І ОБОВ’ЯЗКОВО ПРИСТІБАЙТЕСЯ ЯК ВОДІЙ, ТАК І ВСІ ВАШІ ПАСАЖИРИ (ТАК, І НА ЗАДНЬОМУ СИДІННІ ТЕЖ).

У трьох наших статтях по ДТП ми постаралися описати всі основні дії при попаданні в аварію. Звичайно кожне ДТП може включати різні деталі і тому ми радимо в такій ситуації по можливості зв’язатися з адвокатом. Адвокат по ДТП зможе грамотно оцінити і зробити всі необхідні дії як відразу після аварії, так і під час судового розгляду та стягнення збитків. Особливо важлива присутність вашого адвоката при ДТП з постраждалими, тому що ця ситуація передбачає кримінальну відповідальність і вимагає дотримання відповідних нюансів в оформленні.