Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Юридична консультація
Залиште свої дані та опишіть сферу і суть питання.
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом для запису на консультацію.

Купівля квартири на вторинному ринку: що врахувати?

На сьогодні почастішали випадки продажу квартир шахраями, які підробляють правовстановлюючі документи на квартиру. Тим часом справжній власник навіть не в курсі, що його нерухомість продана. Наші юристи на практиці вже не раз зустрічалися з такими випадками. Проблематичність таких справ перш за все полягає в тому, що таких шахраїв практично неможливо знайти. Купівля квартири – важливий етап в житті багатьох людей. Тому в АО «Avron» розробили комплекс практичних дії, які допомагають убезпечити наших клієнтів від шахраїв.

Найголовніше, що ми рекомендуємо зробити при покупці квартири на вторинному ринку:

По-перше, перевірка всіх документів на достовірність

Отримавши документи від продавця, юристи АО «Avron» встановлюють їх достовірність. Перш за все, юристи зіставляють і перевіряють документи в місцях їх видачі, наприклад, нотаріальні контори, БТІ, органи приватизації, комунальні установи. На даному етапі головна мета – встановити:

 • факт видачі документа,
 • серійність і нумерацію бланків,
 • ПІБ і паспортні дані людей, які видали документи.

До таких документів належать:

 • свідоцтво про право власності на квартиру (договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину, акт про приватизацію),
 • технічний паспорт об’єкта нерухомості,
 • довідка про відсутність податкової застави,
 • довідка про відсутність заборон на відчуження,
 • свідоцтва про народження дітей, якщо діти є власниками нерухомості,
 • дозвіл органів опіки та піклування на відчуження об’єкта нерухомості в інтересах неповнолітніх дітей або недієздатних (обмежено дієздатних) громадян,
 • довідка про кількість зареєстрованих людей в квартирі (бажано отримати додатково виписку з повною історією реєстрацій в цій квартирі),
 • довідки про відсутність заборгованості.

ВСЕ ДОКУМЕНТИ ПОВИННІ БУТИ В ОРИГІНАЛІ, НЕ МОЖНА МАТИ СПРАВИ З КОПІЯМИ, НАВІТЬ НОТАРІАЛЬНО ЗАВІРЕНИМИ.

Також необхідна нотаріально завірена згода всіх співвласників квартири, в тому числі колишнього подружжя, якщо квартира була куплена власником в шлюбі, або можливих інших спадкоємців, якщо квартира придбана у спадок.

По-друге, перевірка продавця житла

На другому етапі юристи АО «Avron» перевіряють особистість продавця і його відношення до об’єкта нерухомості. Перш за все, ми встановлюємо достовірність документів, що засвідчують особу. А саме підтвердження видачі паспорта або посвідки на проживання, робота з сусідами, аналіз соц. мереж.

Ми назвали основні документи, які потребують перевірки насамперед.

ЗАЛЕЖНО ВІД ІСТОРІЇ ПОПЕРЕДНІХ УГОД ПРОДАЖУ КВАРТИРИ, КІЛЬКОСТІ ВЛАСНИКІВ ТА ІНШИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ УГОДИ АБО ОБ’ЄКТА НЕРУХОМОСТІ МОЖЕ ВИНИКНУТИ НЕОБХІДНІСТЬ В ДОДАТКОВИХ ДОКУМЕНТАХ ТА ПЕРЕВІРКАХ.

Тому ми рекомендуємо звертатися до спеціаліста з питань нерухомості. Ми допоможемо забезпечити операцію і тоді купівля квартири (будинку) принесе тільки позитивні емоції. Лише в результаті всебічної юридичної перевірки продавця та об’єкта нерухомості, фахівець АО «Avron» дає дозвіл клієнту на проведення угоди купівлі-продажу.